Okrem mojich psačích lások, som sa minulý rok dostala ako "slepé kura k zrnu" ku svojej ďalšej, dovtedy nepoznanej zvieratkovskej láske... a to k morským prasiatkam.

Nikdy by som nepovedala, že by som si mohla zamilovať také niečo ako hlodavca, vždy som mala odstup k takýmto zvieratkám, teda ak nerátam veľmi vzdialené decké časy :) Avšak pri návšteve jedného klienta som zbadala v akváriu niečo malé farebné a chlpaté, čo sa mi zapáčilo...  a tak po mesiaci žobronenia a prosíkania som na meniny dostala svoj prvý prasačí prírastok - Miška. Mišo je taký klasický zooprodukťácky prípadík, ale človeku to nedá si nezamilovať ho... a tak asi po pol roku sme rozšírili aj "prasaciu rodinku". Moja veľká vďaka patrí hlavne priateľovi Jurkovi, ktorý mi všetky tieto moje zvieracie úlety toleruje, a pomáha mi s nimi. Urobil im nádherný prasačí trojposchodový hotelík aj s prízemím, kde si chalani môžu behať o sto dvesto.

                 

 

 Kto by si myslel, že morské prasiatka sú len hlúpe hlodavce, tak to sa veľmi mýli... sú to veľmi sociálne zvieratká, ktoré majú veľmi radi spoločnosť, radi sa maznajú, túlia a nechávajú sa škrabkať... Za vašu lásku sa veľmi radi odvďačia, "pohrkútajú" si keď ich poškrabkáte, pritúlia sa, vybozkávajú, sú schopné sa dokonca naučiť prísť keď ich zavoláte, a tak isto aj to, že pániček sa nehryzie :)