Kynologické skúsenosti v našej rodine pokračujú z rodičov na dcéry.

Chovali, cvičili a pretekali sme s rôznymi plemenami.

      

V roku 1977 sa aktívnym kynológom stal Viliam Ružička, vtedy so sučkou NO Elzou bez PP a od roku 1985 sa s aktívnym výcvikom začala zapájať aj Ing Anna Ružičková so sučkou NO Dera z Milčína.

     

Zúčastnili sme sa viacerým Majstrovstiev Slovenskej republiky a kvalifikačných pretekov na Majstrovstvá SR.

Viliam Ružička so psom Cleonom z Evakaru sa stal Majstrom Slovenskej republiky briardov a so sučkou Edith Signum Laudis Majstrom SR boxerov v kategórii SVV 1, Ing Ružičková Anna sa stala viacnásobnou majsterkou Západoslovenského kraja.

    

V roku 1993 úspech zopakovala Martina Ružičková s briardom Cleonom z Evakaru, a stala sa Majsterkou Slovenska mládeže. Martina sa zúčastňovala aj Majstrovstiev Slovenska a viacerých pretekov v kategórii dospelých. V roku 1997 sa Martina Ružičková s fenou NO Finta Algrad stala Majsterkou Západoslovenského kraja, a zároveň najúspešnejšou športovkyňou ZTŠČ pre Trenčiansky kraj za rok 1997. V roku 2000 sa najlepším športovcom ZTŠČ stal Viliam Ružička.

 Martina Ružičková so psom Brutus z Consasu sa stala druhou vicemajsterkou Trenčianskeho kraja a víťazkou Eurosport Cup v kategórii SVV 1.

V roku 2006 sa Martina stala víťazkou Grand Prix Vrbové v kategórii SVV 1 so zároveň najlepšou poslušnosťou a vicemajsterkou Trenčianskeho kraja v kategórii IPO 1.

Lucia Ružičková získala v roku 2006 na Majstrovstvách Slovenska poslušnosti vo Vrbovom krásne druhé miesto so svojou sučkou beagla Piginou, a tým sa stala vicemajsterkou Slovenska v poslušnosti.

    

V roku 2007 sa Martina Ružičková zúčastnila kvalifikačných pretekov o postup na Majstrovstvá sveta so psom Aron Gál - Mark.

V roku 2008 svoju pretekársku kariéru zahájil Astor Anlor, a od roku 2010 aj Tonny ZVJS. 

V roku 2011 sme sa s Tonnym ZVJS zúčastnili nášho prvého väčšieho spoločného preteku, kde sme sa vynikajúcimi bodmi 97,98,98 a umiestnili sme sa na krásnom druhom mieste.

V roku 2012 sme sa s Tonnym ZVJS zúčastnili kvalifikačných pretekov na majstrovstvá sveta WUSV a  FCI. 

V roku 2013 sme sa s Tonnym ZVJS zúčastnili kvalifikačných pretekov na majstrovstvá sveta WUSV a FCI, kedy nám postup ušiel len o vlások, a boli sme 1. náhradníci na MS WUSV a 2. náhradník na MS FCI

V roku 2014 sme sa s Tonnym ZVJS kvalifikovali na MS WUSV vo Francúzsku (celková diskvalifikácia na obrane) a FCI vo Švédsku (67. miesto). 

2016 - s Rosom spod Lazov som sa zúčastnila kvalifikačného preteku vo Vrbovom, kde bol vyhlásený za Derby víťaza. V októbri sme sa zúčastnili na preteku na Malom Lapáši, kde sme aj zložili skúšku IPO 3.

Novinky môžte sledovať v sekcii Naše psy, kde budeme prezentovať náš aktuálny stav štvornohých chlpáčov, ako aj ich úspechy a pokroky.

PES - Je to váš priateľ, váš spoločník, váš obranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho vodca. Bude váš, verný a oddaný, do posledného úderu srdca. Zaslúžime si vôbec takú oddanosť?