V máji sme sa s Rosom spod Lazov zúčastnili nášho prvého spoločného preteku - a to 2. kvalifikačného preteku na MS FCI a WUSV, ktorý sa konal vo Vrbovom.

Stopy boli na mladej ročnej ďatelinke, terén vyzeral skutočne dobre. Rozhodca by si prial lepšie vypracovanie nášľapu a pomalšie tempo v rámci celej práce na stope. Roso skutočne nasadil veľmi rýchle tempo, z čoho aj pramenili problémy pri vypracovávaní lomov, úseky mal v podstate bez overovaní. Prvý predmet neoznačený, ostatné už boli v poriadku. Bohužiaľ výsledok bol pre mňa sklamaním, celkovo iba 77 bodov.

       

Poslušnosť bola vo výbornom prejave a chuti. V podstate až po aporty len s minimálnou stratou. Bohužiaľ Roso len veľmi neochotne odovzdával aporty, a spolu s dotykom na metrovke nás to stálo značnú bodovú zrážku. Vysielačka bola tiež vo výbornej, výsledných 90 bodov. Celkový dojem a pocit z poslušnosti som mala ale veľmi dobrý :)

Obrana je Rosova najsilnejšia stránka, tak som sa celkom obávala, ako to spolu zvládneme, pretože mávame trochu problém s disciplínou - ale Roso to zvládol výborne, a odniesli sme si 91 bodov.

Celkovo sme sa umiestnili na 7. mieste, a zároveň sa stal Derby víťazom Grand Prix - medzi psami narodenými v roku 2013.

V marci 2016 sme s Grecom od Jurečka úspešne zložili skúšku IPO 3 na známku výbornú, a to s bodmi 99,97,96 = 292 bodov a v apríli s Rosom spod Lazov skúšku IPO 2 na body 98,96,97 = 291 bodov, známka výborná.

Rok 2016 pre nás nezačal zrovna pozitívne, 15.1.2016 zomrel náš Tonny ZVJS.