V roku 2006 sme sa zúčastnili týchto pretekov

 

Piešťany

 

       

Prvým pretekom v roku 2006 bol pre nás pretek, usporiadaný KK Piešťany 22. 4. 2006. Pretek sa konal podľa skúšobného poriadku SVV 1 bez stôp, rozhodcom bol pán Milan Klačman, a zúčastnilo sa ho 10 pretekárov.

Našimi "vyslancami" boli Martina Ružičková s Brutusom z Consasu. Pretek prebiehal v pohodovej atmosfére, za slnečného počasia.

Na prvom mieste sa umiestnila Martina Ružičková s Brutusom s celkovým počtom bodov 188 (94,94).

     

ťazi preteku 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

188 b, najlepšia poslušnosť, obrana 

2. miesto 

Peter Feranec 

Asan Stater Slovakia 

185 b, najlepšia obrana 

3. miesto 

Jaroslav Čačík 

Black 

179 b 

 

     

 

Lazany

 

        

Ďalším pretekom v poradí boli Lazany, preteky o pohár starostu obce, ktoré sa konali v prvomájový sviatočný deň.

Avšak počasie vôbec nebolo sviatočné, trištvrte preteku prebehlo za stáleho dažďa, čo predstavovalo zvýšenú náročnosť nielen pre psovodov, ale aj psov, na podanie kvalitného výkonu.

Súťažilo sa v kategóriach SVV 1 a IPO 1, kde v každej kategórii sa zúčastnilo po deväť pretekárov. Pretekármi boli aj Martina Ružičková so psom Brutus z Consasu v kategórii IPO 1.

IPO 1 rozhodovali sl. Jana Kucková, SVV 1 pán Viliam Ružička. Brutus aj napriek neprajnému "psiemu" počasiu ukázal svoje natrénované vedomosti, a obsadil pekné 2. miesto vo svojej kategórii s počtom bodov 265 (92,88,85).

Víťazi preteku:

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Štefan Brat 

Drago z Eurosportu 

269 b, najlepšia obrana

2. miesto 

František Lorenc 

Emon Šťastena 

265 b 

3. miesto 

Oto Pekár 

Tara 

264 b 

 

Kategória IPO 1

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Ján Maruniak 

Dutch Sweet Home 

270 b, najlepšia obrana 

2. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

265 b 

3. miesto 

Milan Dragon 

Zaira Vlady-Sal 

252 b 

 

     

 

 

Uhrovec

 

      

7. 5. 2006 sa v Uhrovci konal pretek o pohár kynologického klubu Uhrovec , zároveň aj ako 1. kolo Majstrovstiev Trenčianskeho kraja podľa SVV 1 a IPO 1. 5 pretekárov v kategórii IPO 1 rozhodoval pán Viliam Ružička, 7 pretekárov v kategórii SVV 1 pán Igor Malina.

Ako tradične, aj tento rok pretek v Uhrovci sprevádzalo pekné slnečné počasie. Dobrá nálada snáď mala vplyv aj na psíkov, ktorí podali pekné výkony.

Súťažného zápolenia sa ujali aj Martina Ružičková s Brutusom z Consasu v kategórii IPO 1.

       

Stopy boli na lúkach pod lesom za obcou v kopcovitom teréne, tento rok bez diviačich návštevníkov. Psom terén vyhovoval, čo sa prejavilo aj na výsledkoch , kde Brutus odchádzal s 99 bodmi, čo predstavovalo najlepšiu stopu v kategórii IPO 1. Poslušnosť aj obrana sa ako tradične konali na futbalovom štadióne obce Uhrovec. Martina s Brutusom predviedli najlepšiu poslušnosť v kategórii IPO 1, ohodnotenú 91 bodmi, a na obrane si "vykúsali" rovných 80 bodov. Celkovo tak získali 270 bodov a umiestnili sa tak na peknom druhom mieste.

Víťazi preteku

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Alojz Pristach 

Bunny Horla Slovakia 

266 b, najlepšia stopa 

2. miesto 

Denis Didi 

Hero z Tomky 

259 b, najlepšia obrana 

3. miesto 

František Lorenc 

Emon Šťastena 

258 b 

 

Kategória IPO 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Zuzana Jánošíková 

Perry od Dvoch bratov 

273 b, najlepšia obrana 

2. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

270 b, najlepšia stopa a poslušnosť 

3. miesto 

Zuzana Pristachová 

Aska Riva Rosa 

262 b, najlepšia obrana 

 

     

 

 

Vrbové - máme víťazku


kategórie SVV 1 a

 

 

vicemajsterku Slovenska v


poslušnosti!!!

 

 

Tento rok sa konal 13. ročník Grand Prix Vrbové, za ešte bohatšej účasti pretekárov - tohto roku sa ho zúčastnilo 109 pretekárov v kategóriach IPO 1, IPO 3, SVV 1 a novou kategóriou bola Skúška poslušnosti, kde v tejto kategórii zároveň prebiehali aj Majstrovstvá Slovenska.

     

My sme na tento pretek "vyslali" Martinu Ružičkovú so psom Brutus z Consasu, Viliama Ružičku s boxerkou Edith Signum Laudis do kategórie SVV 1 a Ružičkovú Luciu s bíglicou Pigi do skúšky poslušnosti. Zastúpenie sme teda mali hojné, a veruže sme sa nemali za čo hanbiť. Víťazov sme mali tak v kategórii SVV 1 ako aj v kategórii poslušnosti. V kategórii SVV 1 boli stopy na nízkej pokosenej ďateline, s viacerými suchými miestami. Vylosované časy stôp boli tesne pred obedom, takže v čase šľapania a vypracovania slniečko už riadne pripekalo. I napriek tomu naši štvornohí pretekári ukázali, že to veru nie je pre nich žiadny problém.

Ako prvý nastupovl na stopu  Brutus s Maťkou, ktorí získali 97 bodov. Brutus ešte pred stopou "poučil" Editku, a tá zastopovala taktiež na 97 bodov. Poslušnosť a obrana v kategórii SVV 1 aj v kategórii skúška poslušnosti prebiehali na vedľajšom ihrisku pri hlavnom futbalovom štadióne. Stopy mali naši pretekári v nedeľu, poslušnosti a obrany v sobotu, jedni ráno, iní poobede.

Viliam Ružička s Editkou si odniesli z poslušnosti 82 bodov a z obrany 75 bodov, celkovo získali 254 bodov, a obsadili pekné 15 miesto. Zároveň bola Editka aj víťazkou plemena boxer v kategórii SVV 1.

     

No a celkovým víťazom kategórie SVV 1 s najlepšou poslušnosťou v tejto kategórii sa stali Martina Ružičková s Brutusom, ktorí zaslúžene získali na poslušnosti 97 bodov a na obrane 92 bodov, celkovo 286 bodov.

     

V kategórii skúška poslušnosti nám spravili obrovskú radosť Lucia Ružičková a Pigi. Na druhom mieste sa umiestnila len 13-ročná Lucia Ružičková s Piginkou s počtom bodov 188 (zhodne s víťazkou, rozhodovali potom dva vybrané cviky).

     

Víťazi preteku

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

286 b, najlepšia poslušnosť 

2. miesto 

Júlia Liptáková 

Don Bapiano 

280 b 

3. miesto 

Radek Dlouhý 

Ben Cibero 

279 b 

       

Kategória IPO 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Jozef Adamuščin 

Ozzy Barnero 

285 b 

2. miesto 

Viliam Koberčík 

Blek Bandit Amarcord 

281 b, najlepšia obrana 

3. miesto 

Pavol Šlahor 

Defect Sweet Home 

273 b 

 

Kategória IPO 3 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto

Marek Lénard

Jorick di Dranel 

275 b, najlepšia poslušnosť 

2. miesto 

Zdeněk Horák 

Cord Erik 

255 b 

3. miesto 

Ján Sudimák 

Normal Eqidius 

253 b 

 

 

Tábor talentovanej


mládeže

 

        

V dňoch 31.7. - 6.8. 2006 sa uskutočnil výmenný tábor talentovanej mládeže vo Veľkom Lapáši pri Nitre, v areály firmy "z Polytanu".

Výmenného tábora sa zúčastnilo 14 mládežníkov zo Slovenska, a 6 nádejných českých mládežníkov.

Z našej výcvikovej školy bola na tento tábor pozvaná aj Martina Ružičková, ako jedna zo štyroch inštruktorov, ktorí sa mali starať o mládežníkov, a poskytovať im rady ohľadne správnej metodiky a spôsobu výcviku svojich psíkov.

Ďalšími inštruktormi boli Mgr. Juraj Štaudinger, slečna Janka Kucková a pán Jozef Surovec z Českej republiky, ktorý viedol české družstvo.

     

Ubytovanie bolo v krásnom prostredí fy "z Polytanu". V areáli na trávnatej ploche sa vykonávali poslušnosti a obrany, neďaleko bola krásna oráčina, na ktorej sa šľapali stopy. Počas tábora bolo o program postarané. Po celý týždeň počasie výcviku prialo, bolo príjemne pod mrakom, sem-tam aj spŕchlo. Popri jednotlivých tréningoch sa uskutočnili aj prednášky o správnej výžive sa, o chove nemeckého ovčiaka, o výcviku obrany a poslušnosti. Boli vykonané ukážky z výcviku služobných psov Polície, ako aj ukážka výcviku mondioringu. Mládežníci sa tiež preskúšali zo svojich vedomostí o svojich štvornoných miláčikoch, a zároveň za svoje správne odpovede mohli vyhrať pekné ceny, venované firmou Royal Canin. Taktiež sa uskutočnil výlet na furmanské preteky, v neďalekej obci Golianovo a zoznámenie sa aj s centrom mesta Nitry. Na záver tábora sa pre mládežníkov zrealizoval nočný pochod, ktorého cieľom bolo dosiahnutie "Iby tuby".

     

Tábor talentovanej mládeže sa zavŕšil súťažou, v ktorej si mládežníci zmerali svoje sily v prekonávaní prekážok, streľby zo vzduchovky a v presnosti hodu aportom. Samostatne sa hodnotili tak dievčatá, ako aj chlapci. Najlepšou spomedzi dievčat sa stala Radka Štaudingerová, a najlepším spomedzi chlapcov sa stal Michal z českého tímu. Veľká vďaka patrí predovšetkým pánovi Jánovi Tóthovi, ktorý nielenže umožnil uskutočnenie tábora v jeho areáli, ale taktiež pomáhal mládežníkom pri výcviku, a dával rady, ako aj poukazoval na ich chyby a ponúkal možnosti ich odstránenia. Na jednotlivých tréningoch pomocnú ruku tiež podávali pán Martin Tóth, ako aj Róbert Tóth.

Neoceniteľná bola pomoc a pôsobenie figuranta Petra Mičúcha, ktorý vždy ochotne odfiguroval tréningy obrany, a taktiež poradil a pomohol s riešením problémov na obrane.

     

 

 

Kolačno 2006


6.ročník

 

Krásneho slnečného augustového dňa, presnejšie 19.8. 2006, sa v dedinke Kolačno konal 9. ročník preteku obce Kolačno, ktorý bol zároveň aj 3. kolom Majstrovstiev Trenčianskeho kraja.

Pretekalo sa v dvoch kategóriach, a to v kategórii SVV 1 a IPO 1. Preteku sa zúčastnilo 25 pretekárov, a to 10 v kategórii IPO 1 a 15 v katetegóirii SVV 1. Kategóriu SVV 1 rozhodoval pán Branislav Orvan, a figurovali Marek Duďák a Rastislav Chovanec. Kategóri IPO 1 hodnotila pani Janka Honíšková a figurovania sa ujal Marek Kuštár. Naše farby hájili Martina Ružičková so psom Brutus z Consasu v kategórii IPO 1.

     

Stopy sa vypracovávali na pokosenej repke, ktorá už opäť aj vyrastala. Psíkom to vôbec nerobilo problém, a tak väčšina z nich si zo stôp odniesli veľmi pekné bodové ohodnotenie. Najlepšiu stopu v kategórii IPO 1 dosiahol Viliam Koberčík so psom Blek Bandit Amarcord, a to 99 bodov. V kategórii SVV 1 najlepšie zastopovali Valenteje Ján so psom Cézar a Paulovič Miroslav so psom Bak Ľachmanda, ktorí mali zhodne 100 bodov.

Poslušnosť a obrana prebiehali vo veľmi peknom areáli KK Kolačno. Veľký počet súťažiacich, a teda aj "súperov", zväčšoval snahu každého jedného pretekára o to, aby so svojim psíkom podal ten najlepší výkon. Úroveň pripravenosti psíkov bola veľmi dobrá, čo odzrkadľujú aj dosiahnuté výsledky, Najlepšou poslušnosťou v kategórii IPO 1 sa mohol pochváliť pán Rudolf Danek so psom Cato Katargo, a to 98 bodov. V kategórii SVV 1 bol najposlušnejší Aris Vicona psovoda Bruncka Tomáša, ktorí získali 98 bodov.

    

Vynikajúcu bezchybnú obranu v kategórii IPO 1 nám predviedli Ján Maruniak so psom Duch Sweet Home, a z pľacu odchádzali s krásnymi 100 bodmi. V kategórii SVV 1 na obrane najlepšie výkony ukázali Alojz Pristach a Bunny Horla Slovakia a Vaško Jozef so psom Zeus, ktorí zhodne dosiahli 95 bodov.

Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória IPO 1

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Rudolf Danek 

Cato Katargo 

286 b, najlepšia poslušnosť 

2. miesto 

Viliam Koberčík 

Blek Bandit Amarcord 

284 b, najlepšia stopa 

3. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

281 b 

 

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Tomáš Bruncko 

Aris Vicona 

291 b, najlepšia poslušnosť 

2. miesto 

Alojz Pristach 

Bunny Horla Slovakia 

289 b, najlepšia obrana 

3. miesto 

Júlia Liptáková 

Endy bez PP 

287 b 

 

Je potrebné sa poďakovať aj organizátorom tohto preteku, ktorí sa veľmi dobre zhostili svojej úlohy. Každý z pretekárov dostal ako spomienku na 9. ročník preteku v Kolačne pohár, ktorý mu bude pripomínať tento pekný pretek. Už len zostáva povedaď - Uvidíme sa o rok....

 

 

Nitrica - O pohár KK

 

 

       

2. 9. 2006 sa uskutočnil pretek "O Putovný pohár KK Nitrica", ktorý bol súčasne aj 4. kolom Majstrovstiev Trenčianskeho kraja podľa IPO 1 a SVV 1.

Preteku sa zúčastnilo 14 pretekárov, v každej kategórii po 7. Kategóriu IPO 1 rozhodoval pán Milan Klačman, kategóriu SVV 1 pán Igor Malina.

Stopy boli na zelených lúkach za dedinou, avšak pôvodne to boli paše pre kravy, čo bolo na teréne značne vidieť. To ale nebránilo psíkom, aby predviedli pekné výkony.

Najlepšou stopou v kategórii IPO 1 sa mohol pochváliť pán Viliam Koberčík so psom Blek Bandit Amarcord, a to 98 bodov. Najlepšiu stopu v kategórii SVV 1 mali Alojz Pristach a Bunny Horla Slovakia, a to 96 bodov.

Poslušnosť a obrana prebiehali na ihrisku v obci. S najlepšou poslušnosťou v kategórii IPO 1 sa predviedli Martina Ružičková so psom Brutus z Consasu, a to 94 bodov. V kategórii SVV 1 boli najposlušnejší Zuzana Meravá a Astor z Dobranského hája, ktorí dostali 95 bodov.

     

Figurantmi, ochotnými "utekajúcimi a nebezpečnými", boli v kategórii SVV 1 Marek Ďuďák a Rastislav Chovanec, v kategórii IPO 1 Denis Didi. Najlepšiu obranu v kategórii IPO 1 predviedli pán Viliam Koberčík a Blek Bandit Amarcord, a to za 96 bodov. V kategórii SVV 1 to boli František Lorenc a Emon Šťastena, 94 bodov.

     

Organizátori prichystali pekné vecné ceny pre každého súťažiaceho, taktiež ocenené boli výkony za najlepšiu stopu a najlepšiu obranu.

Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória IPO 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto

Viliam Koberčík 

Blek Bandit Amarcord 

287 b, najlepšia stopa, obrana 

2. miesto 

Zuzana Pristachová

Aska Riva Rosa 

271 b 

3. miesto 

Jozef Vaško 

Hugo bez PP 

270 b 

 

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Alojz Pristach 

Bunny Horla Slovakia 

275 b, najlepšia stopa 

2. miesto 

František Lorenc 

Emon Šťastena 

274 b, najlepšia obrana 

3. miesto 

Zuzana Meravá 

Astor z Dobranského hája 

267 b, najlepšia poslušnosť 

 

 

 

Veľké Bielice - O pohár


Bielických kynológov

 

1. 10. 2006, mesiac po predchádzajúcom kole Majstrovstiev Trenčianskeho kraja, sa uskutočnil pretek "O Pohár Bielických kynológov", ktorý bol súčasne aj 5. kolom Majstrovstiev Trenčianskeho kraja IPO 1 a SVV 1.

Preteku sa zúčastnilo 17 psovodov so svojimi "zverencami". V kategórii SVV 1 deviatich pretekárov potrápil pán rozhodca Igor Malina, ostatných ôsmich pretekárov v kategórii IPO 1 pán Viliam Ružička.

Stopy boli na letisku neďaleko od cvičiska. Terény boli dobré, nízka zelená tráva. Zaujímavým "spestrením" a preskúšaním psov, či naozaj chcú stopovať, predstavovali pristávacie manévre športových lietadiel. Zo vzduchu pachové práce asi vyzerali zaujímavo, a tak pár letcov si výkony chcelo pozrieť aj zo zeme. Najlepšou stopou v kategórii IPO 1 sa mohli pochváliť Martina Ružičková so psom Brutus z Consasu a Tomáš Pristach so sučkou Jeni Lubinov - Slovakia, ktorí získali zhodne 96 bodov. Najlepšiu stopu v kategórii SVV 1 mali Alojz Pristach a Bunny Horla Slovakia, a to 99 bodov.

      

Poslušnosť a obrana prebiehali už na cvičisku. S najlepšou poslušnosťou v kategórii IPO 1 sa mohli pochváliť Martina Ružičková so psom Brutus z Consasu, a to 94 bodov. V kategórii SVV 1 to boli Zuzana Meravá a Astor z Dobranského hája, ktorí dostali 95 bodov.

Ako figuranti sa predviedli v kategórii SVV 1 Marek Ďuďák a Rastislav Chovanec, v kategórii IPO 1 Jozef Vaško. Najlepšiu obranu v kategórii IPO 1 mali pán Martin Barjak a Uno Lasmon, 93 bodov. V kategórii SVV 1 to boli dokonca traja pretekári s rovnakým najvyšším počtom bodov, a to František Lorenc a Emon Šťastena, Zuzana Meravá a Astor z Dobranského hája a Štefan Brat a Drago Eurosport, 92 bodov.

     

Organizátori si uviedli podmienku, že preteku sa môžu zúčastniť aj psy s vyššími dosiahnutými skúškami, avšak ak sa umiestnia na prvých troch miestach, musia dobrovoľne prepustiť vecné ceny nižšie umiestneným psom so skúškami prvého stupňa. Ako nápad to nebol zlý, organizátori sa pravdepodobne snažili motivovať psovodov s prvostupňovými skúškami, ktorým ceny väčšinou vyfúknu "starší" kolegovia. Avšak nemyslím si, že obmedzením stupňa skúšky to bolo "šťastné" riešenie. Väčšinou býva pravda, že starší psy majú vyššie stupne skúšok, avšak nie vždy to je tak. Skôr teda mali obmedziť vek psa, čím by sa skutočne psy medzi sebou vyrovnali. Takto to v podstate mohlo "diskriminovať" psovoda s mladým psom, ktorý môže byť dobrý, a v mladšom veku zložiť aj vyššie skúšky. Vťazi, tí neocenení, si z preteku odnášali aspoň body, ktoré sa im zarátavajú tak do hodnotenia Majstrovstiev Trenčianskeho kraja, ako aj do hodnotenia Eurosport Cupu pre rok 2006. A tak táto "bielická" súťaž mala o trošku viac víťazov než býva zvyčajne zvykom.

     

Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória IPO 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

276 b, najlepšia stopa, poslušnosť 

2. miesto 

Zuzana Pristachová 

Aska Riva Rosa 

258 b 

3. miesto 

Martin Barjak 

Uno Lasmon 

254 b 

 

 Kategória SVV 1 skutoční víťazi

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Zuzana Meravá 

Astor z Dobranského hája 

283 b, najlepšia poslušnosť, obrana 

2. miesto 

Štefan Brat 

Drago z Eurosportu 

281 b 

3. miesto 

František Lorenc 

Emon Šťastena 

276 b 

 

Kategória SVV 1 ocenení víťazi 

Umiestnenie

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

 Štefan Brat

Drago z Eurosportu 

281 b 

2. miesto 

Jaroslav Minárik 

Don Dolný Háj 

257 b 

3. miesto 

Jaroslav Čačík 

Black z Polytanu 

254 b 

 

 

 

Senica - Čáčov - 1.


ročník

 

preteku podľa IPO 1 a


SVV 1

 

14. 10. 2006 sa v KK Senica - Čáčov uskutočnil prvý ročník preteku v novootvorenom kynologickom klube.

Kategóriu IPO 1 rozhodoval pán Jozef Klíma, kategóriu SVV 1 Vladimír Salai.

Preteku sa zúčastnilo 12 pretekárov, v obidvoch kategóriach po 6. Skoro úplnú prevahu súťažiacich NO "prekazila" naša boxerka, fufňáčka Editka, ktorá aj s Viliamom Ružičkom súťažila v kategórii SVV 1. V kategórii IPO 1 sa predviedli Martina Ružičková s Brutusom z Consasu.

     

Stopy boli na čistom hlinenom podklade. Najlepšou stopou v kategórii IPO 1 sa mohol pochváliť Jožko Adamuščin a Ozzy Barnero, ktorým Jozef Klíma udelil 99 bodov (a to je už čo povedať :))) V kategórii SVV 1 to bol Peter Mitter a Luna bez PP, taktiež 99 bodov.

       

Poslušnosti a obrany prebiehali v krásnom areáli kynologického klubu. Najlepšími poslušnosťami sa predviedli v kategórii IPO 1 Jozef Adamuščin a Ozzy Barnero (93 b) a v kategórii SVV 1 Zuzana Meravá a Astor z Dobranského hája (96 b).

Najväčší posluch na obrane mali v IPO 1 Viliam Koberčík a Black Bandit Amarcord (94 b) a v SVV 1 Mitter Peter a Luna bez PP (96 b).

Naši súťažiaci sa umiestnili na peknom 5. mieste (Martina Ružičková a Brutus z Consasu) a 6. mieste (Viiam Ružička a Edith Signum Laudis).

    

Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Peter Mitter 

Luna bez PP 

290 b, najlepšia stopa, obrana 

2. miesto 

Štefan Brat 

Drago z Eurosportu 

259 b 

3. miesto 

Zuzana Meravá 

Astor z Dobranského hája 

244 b, najlepšia poslušnosť 

 

 

Kategória IPO 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Jozef Adamušči

Ozzy Barnero 

282 b, najlepšia stopa, poslušnosť 

2. miesto 

Viliam Koberčík 

Black Bandit Amarcord 

274 b, najlepšia obrana 

3. miesto 

Zuzana Mravíková 

Brugia Bono Campo 

263 b 

 

 

IX. medzinárodný zvod


chovný psov a súk

 

 (plemena nemecký


ovčiak) v Bratislave

 

21. 10. 2006 sa v Bratislave uskutočnil IX. medzinárodný zvod chovných psov a súk plemena nemecký ovčiak.

Túto vynikajúcu akciu, na ktorej sa predstavili viacerí kvalitní jedinci, či už z chovnej stanice Polícia, alebo zo súkromných chovateľských staníc, zorganizovali Odbor kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru, Zväz športovej kynológie Slovenskej republiky a Kynologický klub Polícia - Slovakia.

Každý účastník tohto zvodu dostal certifikát o jeho účasti, samozrejme spolu s hodnotením výkonu, ktorý predviedol. Samostatne sa hodnotili odolnosť voči streľbe, aport a obrana. Samotný zvod otvoril svojím príhovorom plk. RNDr. Vladimír Ďurišin, ktorý vyzdvihol úspechy na chovateľskom poli, ktoré sa dosiahli za 15 rokov pôsobenia odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru.

     

Rozhodcami posudzujúcimi prejav a výkon jednotlivých psov boli pplk. Mgr. Juraj Štaudinger a pán Milan Kadlecaj, o odborné zhodnotenie krvných línii v jednotlivých kategóriach sa postaral pán Ján Sudimák. Figurantmi, preverujúcimi odolnosť a povahové vlastnosti boli Peter Mičúch a Martin Tóth.

     

Chovní jedinci plemena nemecký ovčiak boli zaradení do skupín podľa krvných línii. Skúška povahy bola vykonaná v dvoch kategóriach a to A (psy), A1 (suky), B (psy), B1 (suky).

Kategória A, A1

Majiteľ psa v určenom mieste odložil psa do polohy ľahni a vzdialil sa na 20 m. Počas odchodu bola vykonaná skúška reakcie na streľbu. Na pokyn rozhodcu sa psovod odobral so psom do určeného priestoru k vykonaniu cviku aport voľný. Ďalším pokynom rozhodca dával povel pre psovoda, aby uviazal psa s náhubkom k reťazi upevnenej ku kolíku strunou a odobral sa do úkrytu. Figurant (Peter Mičúch) vystúpil z úkrytu až keď pes, ktorý bol pripútaný k reťazi, svojim správaním neprejavoval známky agresie. Figurant prešiel v dostatočnej vzdialenosti okolo psa bez toho, aby ho dráždil, na určenom mieste sa otočil a zaútočil na psa do vzdialenosti možného kontaktu so psom. Psovod vystúpil z úkrytu, až keď bol figurant mimo dohľadu psa a odobral sa so psom do priestoru určeného na vykonanie zadržania s protiútokom na vzdialenosť cca 80 m. Tu bol figurant Martin Tóth. Po vypustení psa na zadržanie prišiel psovod pomalým krokom ku psovi a psa si odviedol.

Kategória B, B1

Majiteľ psa v určenom mieste odložil psa do polohy ľahni a vzdialil sa na 20 m. Počas odchodu bola vykonaná skúška reakcie na streľbu. Na pokyn rozhodcu sa psovod odobral so psom do určeného priestor k vykonaniu cviku aport voľný. Ďalším pokynom dával rozhodca povel pre psovoda, aby pokračoval s neupútaným psom do vzdialenosti 20 m smerom k úkrytu. Zo vzdialenosti 10 m podnikol figurant na psovoda útok. Po ukončení boja sa psovod so psom premiestnil do priestoru určeného na vykonanie zadržania s protiútokom na vzdialenosť cca 80 m. Po vypustení psa na zadržanie prišiel pomalým krokom ku psovi a psa si odviedol.

Celkovo bolo prihlásených, a v katalógu uvedených 64 psov, avšak ráno nastúpilo a predviedlo sa len 31 psov.

Veľmi pekné výkony tiež predviedli Max Lubinov - Slovakia, Duk Mersak, Hard Eqidius.

     

Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória A

1. miesto Majiteľ - KR PZ Banská Bystrica, pes Eros Zaj-Pet

Kategória A1

1. miesto Majiteľ: OK P PZ, Bratislava, sučka Nirza Polícia - Slovakia

Kategória B

1. miesto Lengvarský Peter a Drago Eqidius

Kategória B1

1. miesto Petríková Lenka a Axa Baxony

Najlepší jedinec z chovnej stanice Polícia - Slovakia

1. miesto Držiteľ: KR PZ Banská Bystrica a Hax Polícia

 

Nitra - Šaligov


Memoriál a

 

Majstrovstvá


Slovenska boxerov

 

Máme Majstra Slovenska!!!

28. 10. 2006 sa v KK Nitra - Mesto uskutočnil 16. ročník Memoriálu Bohumíra Šaligu, ktorý bol zároveň aj Majstrovstvami Slovenska nemeckých boxerov.

Kategóriu IPO 1 rozhodoval pán Štefan Grác, kategóriu SVV 1 pán Milan Klačman a kategóriu IPO 3 Ing Ľuboš Krivošík.

Pretek sa konal vo veľmi peknom areáli KK Nitra-Mesto, kde poslušnosť a obrana v SVV 1 prebiehali na cvičisku, polsušnosť a obrana kategórie IPO na vedľajšom futbalovom ihrisku. Preteku sa zúčastnilo 16 pretekárov, z toho v kategórii SVV 18 pretekárov, IPO 13 pretekári a v IPO 3 5 pretekárov. Z toho sa o titul Majstra Slovenska boxerov uchádzalo v kategórii SVV 1 4 boxery, IPO 1 2 boxery a IPO 3 tiež 2 boxery.

     

Stopy v kategórii SVV 1 sa vypracovávali na ploche letiska. IPO 1 mala nízku rozmočenú ďatelinu, IPO 3 tiež ďatelinu, ale zhruba 15-20 cm vysokú. Počasie prialo, bolo pod mrakom, sem-tam spŕchlo. V kategórii SVV 1 mali najlepšiu stopu Marián Mareš a Idol Windelgel, ktorí si odniesli 92 bodov. Z boxerov sa v tejto kategórii najviac pochlapili Viliam Ružička a Edith Signum Laudis. V kategórii IPO 1 najlepšiu stopu predviedli Andrej Dudáš a Kasandra Tiann 89 bodov, ktorí boli zároveň aj najlepšie stopujúcim boxerom celého preteku. V kategórii IPO 3 ani jeden pes stopu nedokončil. Najlepšie body získali Zuzana Mravíková a Brugia Bono Campo, a to 61 bodov. Najlepšie stopujúcim boxerom v tejto kategórii bola Vika Mir-Fiš so psovodom Jaroslavom Bakom.

Najlepšími poslušnosťami sa predviedli v kategórii SVV 1 Marián Mareš a Idol Windelgel, 95 bodov. Najlepšiu "boxérsku" poslušnosť mal Viliam Ružička a Edith Signum Laudis, 90 bodov. V kategórii IPO 1 sa najlepšou poslušnosťou mohli pochváliť Martina Ružičková a Brutus z Consasu, 95 bodov. Najlepšiu poslušnosť spomedzi boxerov v tejto kategórii predviedli Andrej Dudáš a Kasandra Tiann. V kategórii IPO 3 najlepšou poslušnosťou bola poslušnosť dvojice Petra Kádka a Cézar Anrebri, 94 bodov. Z boxerov to boli Lucia Komárová a Genny z Ringu.

Najlepšia obrana v kategórii SVV 1 Lenka Petríková a Axa Baxony, 97 bodov. Najlepším boxerom na obrane tu bola Edith Signum Laudis so psovodom Viliamom Ružičkom. V kategórii IPO 1 najlepšie obrany predviedli Martina Ružičková a Brutus z Consasu, 94 bodov a boxerka Gisa od Zlatého kríža pána Ing Erika Svobodu, 77 bodov. V kategórii IPO 3 to boli Lucia Komárová a Genny z Ringu, ktoré mali zároveň aj najlepšiu obranu z boxerov na celom preteku.

Pretek bol veľmi dobre zorganizovaný, prebiehal vo veľmi dobrej atmosfére. Počasie sa počas preteku umúdrilo, a na záver bolo pekne slnečno. Je treba poďakovať organizátorom, ktorí pretek veľmi dobre zabezpečili, taktiež cien pre jednotlivých víťazov bolo veľmi veľa. Pre budúce ročníky by snáď mohla byť väčšia účasť pretekárov. 

     

 Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória SVV 1

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Marián Mareš 

Idol Windelgel 

274 b, najlepšia stopa a poslušnosť 

2. miesto 

Lenka Petríková 

Axa Baxony 

273 b, najlepšia obrana 

3. miesto 

Viliam Ružička 

Edith Signum Laudis 

237 bodov 

 

Kategória IPO 1

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

276 b, najlepšia poslušnosť a obrana 

2. miesto 

Erik Svoboda 

Gisa od Žltého kríža 

236 b 

3. miesto 

Andrej Dudáš

Kasandra Tiann 

230 b, najlepšia stopa 

 

Kategória IPO 3 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Zuzana Mravíková  

Brugia Bono Campo 

232 b, najlepšia stopa 

2. miesto 

Peter Kádek 

Cézar Anrebri 

220 b, najlepšia poslušnosť 

3. miesto 

Lucia Komárová 

Genny z Ringu 

180 b, nalepšia obrana 

 

Víťazmi v rámci Majstrovstiev Slovenska nemeckých boxerov sa stali:

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

 

1. miesto 

Viliam Ružička 

Edith Signum Laudis 

najlepšia stopa, poslušnosť, obrana 

2. miesto 

Pavol Komčík 

Iveta Tiann 

 

3. miesto 

Lenka Marešová 

Argos Baja Dogs 

 

       

Kategória IPO 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

 

1.miesto 

Erik Svoboda 

Gisa od Žltého kríža 

najlepšia obrana 

2. miesto 

Andrej Dudáš 

Kasandra Tiann 

najlepšia stopa, poslušnosť 

 Kategória IPO 3 

 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

 

1. miesto 

Lucia Komárová 

Genny z Ringu 

najlepšia poslušnosť, obrana 

2. miesto 

Jaroslav Bako 

Vika Mir-Fiš 

najlepšia stopa 

  

Trenčín DMT - 6. kolo


Majstrovstiev

 

Trenčianskeho kraja


podľa SVV 1 a IPO 1

 

4. 11. 2006 sa v KK Trenčín - DMT konal pretek podľa SVV 1 a IPO 1, ktorý bol 6. kolom Majstrovstiev Trenčianskeho kraja, ktorým sa tieto Majstrovstvá aj uzavreli. Tu sa rozhodlo o konečnom poradí, kto sa vlastne stane Majstrom Trenčianskeho kraja, kto vicemajstrom a druhým vicemajstrom. Hoci bol ešte len začiatok novembra, počasie chcelo vyskúšať chuť pretekárov pretekať, a tak sa zásobilo dostatočnou snehovou nádielkou. To však samozrejme nikoho neodradilo, a pretek sa mohol začať.

Kategóriu IPO 1 rozhodoval pán Štefan Drlička, kategóriu SVV 1 pán Igor Malina. Celkovo sa preteku zúčastnilo 14 pretekárov, 9 súžažili v kategórii SVV 1, 5 v kategórii  IPO 1. 

     

Stopy mali byť pôvodne na nízkej ďateline, avšak keďže nasnežilo a dvaja pretekári z kategórie SVV 1 chceli zložiť skúšku, stopy sa presunuli na vyšší zelený porast. Terén pre psov to nebol až tak veľmi ťažký, niektorým robila problém veľkosť porastu, niektorí nahodili rýchle tempo a "prebehli" predmety. Ipácke stopy sa konali na nízkej ďateline. Najlepšiu stopu v kategórii IPO 1 predviedli Viliam Koberčík a Blac Bandit Amarcord, 100 bodov.  V kategórii SVV 1 to boli Lorenc František a Emon Šťastena, 93 bodov. V čase, kedy si Perinbaba dala obednú prestávku, prebehli poslušnosti. Najlepšiu poslušnosť v kategórii IPO 1 mali Martina Ružičková a Brutus z Consasu, 100 b. V kategórii SVV 1 "už tradične" Meravá Zuzana a Astor z Dobranského hája, 96 bodov.

Počas obrany chceli snehové vločky dobehnúť to, čo cez poslušnosti zameškali, takže prebiehali za hustého sneženia. Najlepšiu obranu v kategórii IPO 1 mala Pristachová Zuzana a Aska Riva Rosa 99 b, v kategórii SVV 1 Vaško Jozef a Gero z Petrovho dvora, 99 bodov.

Celý "blok" pretekov, ktoré boli súčasťou Majstrovstiev Trenčianskeho kraja, vyvrcholil na tomto preteku. A to samozrejme za veľmi dobrej atmosféry, pretekári sa už za tú dobu spoznali a vzájomne sa povzbudzovali, aby podali čo najlepší výkon. Veľmi tesné boli výsledky v obidvoch kategóriach, kde vlastne až na tomto poslednom preteku sa rozhodovalo o Majstrovskom titule. V kategórii IPO 1 mali prvé dve súťažiace rovnaký počet bodov, nakoniec museli rozhodovať súčty z obrán z jednotlivých pretekov.

Zaujímavým spestrením preteku bola aj účasť viacerých plemien, nielen nemeckých ovčiakov. Pretekali aj dvaja beauceroni, boxer, rottweiler a belgický ovčiak - malinois.

 

Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

František Lorenc 

Emon Šťastena 

276 b, najlepšia stopa, vicemajster MTK 

2. miesto 

Alojz Pristach 

Bunny Horla Slovakia 

259 b, majster MTK 

3. miesto 

Štefan Brat 

Drago z Eurosportu 

256 b, druhý vicemajster MTK 

 

Kategória IPO 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Viliam Koberčík 

Blek Bandit Amarcord 

289 b, najlepšia stopa, druhý vicemajster MTK 

2. miesto 

Zuzana Pristachová 

Aska Riva Rosa 

288, najlepšia obrana, majsterka MTK 

3. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

272 b, najlepšia poslušnosť, vicemajsterka MTK 

 

 

 

Trenčín - Vianočný


pretek

 

kynológov KK EXCEL


2006

 

9. 12. 2006 sa v KK EXCEL Trenčín konal už tradičný Vianočný pretek, spojený s varením kapustnice a kombinovaný s veselou pomikulášskou a predvianočnou náladou.

Pretekalo sa v troch kategóriach, a to SVV 1, ktorú posudzoval pán Palec, v kategórii Poslušnosť, ktorú posudzoval pán Malina, a v kategórii agility, ktorú posudzoval pán Kučera. V kategórii SVV 1 aj v kategórii Poslušnosť si svoje sily odhodlalo zmerať po 11 psovodov v každej kategórii, v kategórii agility 8 súťažiacich.

Počasie bolo vynikajúce, slniečko svietilo, a na to, že bola skoro polovica decembra, bolo príjemne teplo. Náladiču súťažiacich a divákov posilnila aj "slinuzbiehajúca" vôňa variacej sa kapustnice.

     

V kategórii SVV 1 sa prezentovalo viacero plemien, klasicky cez nemeckého ovčiaka, belgického ovčiaka - malinois, beaucerona až po nemeckého boxera. Najlepšiu poslušnosť ohodnotil pán Palec na 98 bodov, a tie získali Martina Ružičková a Brutus z Consasu.

Najlepšou obranou sa blysli František Lorenc a Emon Šťastena s dosiahnutým počtom bodov 95. 

     

V kategórii Poslušnosť to už bolo s plemenami trošku pestrejšie, súťažili malý aj veľký, od labradora až po jazvečíka. Aj v tejto kategórii sa zviedol "tuhý" boj o prvé miesta. Výsledky, najmä na prvých pozíciach, boli veľmi tesné, a išlo vlastne doslova o body. Na prvom mieste sa umiestnila Michaela Kollárová s labradorom Maddym s počtom bodov 193, tesne za ňou so 192 bodmi Lucia Ružičková s beaglicou Pigi a v tesnom závese Janka Šumichrastová s Jessie, so 191 bodmi.

Už tradičnou disciplínou nášho Vianočného preteku bol aj disciplína agility, ktorá sa však realizovala len pre členov klubu. Tu najrýchlejšie nohy mali Lucia Ružičková a beaglica Pigi, ktoré zabehli a preskákali celkovo najrýchlejší čas - 0,32 s. 

     

 Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória SVV 1 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Martina Ružičková 

Brutus z Consasu 

192 b 

2. miesto 

František Lorenc 

Emon Šťastena 

190 b

3. miesto 

Alojz Pristach 

Bunny Horla Slovakia 

186 b 

 

Kategória poslušnosť 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psovoda 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Michaela Kollárová

Maddy Something Beautiful 

193 b 

2. miesto 

Lucia Ružičková 

Pigi 

192 b 

3. miesto 

Janka Šumichrastová 

Jessie 

191 b 

 

Kategória agility 

Umiestnenie 

Meno psovoda 

Meno psa 

Celkový počet bodov 

1. miesto 

Lucia Ružičková 

Pigi 

 

2. miesto 

Janka Šumichrastová 

Jessie 

 

3. miesto 

Katka Sedláčková 

Beky 

 

 

Veľmi dôležité je sa poďakovať najmä sponzorom, vďaka ktorým sa mohlo víťazom odovzdať aj veľa hodnotných a krásnych cien, taktiež deťom Mikulášske darčeky. Sú to mesto Trenčín, OŠC Trenčín, Agrotrend a.s. Trenčín, Ministerstvo školstva - dotácia na zakúpenie dráhy agility, Šperk Daniela, Reklama Print, Ametist D.C.A. s.r.o., rodina Zelenáková a naša výcviková škola Happy dog.

Taktiež sa nemyslelo len na víťazov, ale sa odovzdávali aj ceny útechy, kde v kategórii SVV 1 ju získal Pavol Švajda a Kora, v kategórii Poslušnosť Slezáková Lucia a Sofia a v kategórii Agility Švajda Matúš a Lola.

Dúfame, že sa všetkým zúčastneným páčilo, aže sa opäť stretneme aj na budúci rok!

 

 

 

Majstrovstvá Trenčianskeho


kraja - výsledky -

 

máme vicemajsterku v IPO 1

 

Celkovými víťazmi sa stali:

Kategória IPO 1:

1. miesto Pristachová Zuzana a Aska Riva Rosa (MLN, 27 b, 6 pretekov)

2. miesto Ružičková Martina a Brutus z Consasu (NO, 27 b, 5 pretekov)

3. miesto Koberčík Viliam a Blek Bandit Amarcord (NO, 21 b, 3 preteky)

 

Kategória SVV 1

1. miesto Pristach Alojz a Bunny Horla Slovakia (BEAUC, 47 b, 6 pretekov)

2. miesto Lorenc František a Emon Šťastena (NO, 45 b, 6 pretekov)

3. miesto Brat Štefan a Drago z Eurosportu (NO, 33 b, 4 preteky)

 

EUROSPORT CUP 2006 - výsledky

 

Naši sa umiestnili:

Kategória SVV 1:

Ružičková Martina, Brutus z Consasu, počet bodov 34, 5. miesto

Ružička Viliam, Edith Signum Laudis, počet bodov 18, 22. miesto, najlepšie umiestnený boxer v kategórii SVV 1

Kategória IPO 1:

Ružičková Martina, Brutus z Consasu, počet bodov 37, 4. miesto

Celkové poradie:

Ružičková Martina, Brutus z Consasu, počet bodov 71, 36. miesto

Ružička Viliam, Edith Signum Laudis, počet bodov 18, 130. miesto

 

Celkovo sa Eurosport Cupu zúčastnilo 295 pretekárov.