Veľká cena Slovenska Mestečko

Majstrovstvá Slovenska málopočetných a netradičných plemien

Majstrovstvá Slovenska rottweilerov

podľa IPO 1

16. - 17. septembra 2011

Z preteku v Mestečku mám v hlave toľko spomienok, že v podstate ani neviem, odkiaľ začať. V prvom rade to bol naozaj úžasný a vynikajúco zorganizovaný pretek. Skutočne si ani nepamätám, kedy som naposledy pretekala na takto zabezpečenom preteku... asi naozaj na Grand Prix vo Vrbovom. Organizátori mali všetko "vychytané" od začiatku do konca... od propozícii, infa pre pretekárov, tréningových časov... až po samotný pretek.

   

 

 

 

 

 

 

 

Na pretek sa mi podarilo sa prihlásiť LTT... v podstate ako posledná tridsiata pretekárka, kde prihlášku som posielala ešte ďaleko pred uzávierkou. Keďže to bol pretek jednodňový s predpokladaným počtom pretekárov 30, organizátori museli mať všetko dobre vyrátané, a riadne sa držať časového harmonogramu. Parádne bolo, že sme si ako pretekári v piatok mohli zajednať tréningový čas, kde každý mal 15 minút plochy pre seba. Bolo to super, pretože na tréningovej ploche som bola naozaj len ja, pes a pomocník, a v podstate nikto iný na plochu nešiel, a nerušil tréning. Týp pádom ani nedochádzalo k tomu, že by si niekto na jednej strane chcel trénovať poslušnosť, a na druhej strane by trénovali obranu. V piatok večer sa v kultúrnom dome v Mestečku konal spoločenský večer, v rámci ktorého bolo aj rozlosovanie štartovných čísel. Každý pretekár pri odovzdávaní štartovného čísla dostal nášlapovku, krásne predmety s postavou stopujúceho nemeckého ovčiaka, a viaceré spomienkové predmety - vrátane trička s logom preteku. Ja som pre nás vytiahla štartové číslo 8 - poslušnosť a obrana ráno, stopa poobede.Palce sme ešte držali našej "exotickej" kámošskej dvojici, a to Miške Kollárovej s labradorom Adam Something Beautiful (ktorý v konečnom dôsledku urobil pre svoju paničku niečo naozaj something beautiful, a stal sa Majstrom Slovenska málopočetných a netradičných plemien, a v celkovom poradí obsadil o chlpl krásne štvrté miesto).

   

Štartové pole skutočne zodpovedalo aj preteku, ktorý sa hrdil Majstrovstvami Slovenska málopočetných a netradičných plemien - oproti už tradičným nemeckým ovčiakom a belgickým ovčiakom - malinoisom sa nám predviedli rottweileri, dobermani, beauceron, špringšpaniel, briard, veľký bradáč, hovawart a labrador. Pompézny začiatok preteku bol už v piatok, kedy sa uskutočnil slávnostný nástup všetkých pretekárov so svojimi štvornohými zverencami spolu s vlajkonosičmi v čele, a za sprievodu znejúcich fanfár. Nasledovali príhovori organizátorov a starostu obce. Aby som nezabudla na rozhodcov - pachové práce posudzoval pán Ing Marián Ráček, poslušnosti pán Viliam Ružička a obrany pani Janka Honíšková.

  

V sobotu sa už pretekalo od skorého rána, veď zvládnuť v jeden deň 30 pretekárov tiež nebola žiadna sranda. Hneď v prvej dvojici sa zadávali "hviezdne" body, a to Jozefovi Klímovi so psom Rebel Sunami - 99 bodov. Antonín predviedol opäť svoju hyperaktívnu poslušnosť, kde drobnú stratu sme dostali za dotyk na prekážke skokom, nekľud na dlhodobom odložení a krivé prisadnutie po privolaní. Napriek tomu sme získali krásnych 98 bodov, a mali sme druhú najlepšiu poslušnosť. Úprimne ma prekvapila v podstate aj celková úroveň pripravenosti psov, kde väčšina z nich predvádzala celkom slušné výkony. Z poslušností ma ešte zaujali svojim prejavom pán Mário Hanusek s beauceronom Eros z Husovy tvrze, kde po peknej a chtivej poslušnosti získali 96 bodov.

    

Prvú časť obrán figuroval Marek Kuštár, druhú časť Maťo Barlík, náhradníkom pripraveným okamžite nastúpiť v prípade potreby bol na lavičke divákov Peťko Mičúch. Toník predviedol peknú a razantnú obranu, s plnými a pevnými zákusmi, výbornou bojovnosťou. Nakoniec sme s 98 bodmi mali najlepšiu obranu v rámci preteku. Parádny kontrolák predviedol BO-malinois Quint od Meszta psovoda Bogdana Kurpasa. Parádnu obranu tiež predviedol rottweiler Diablo Ford Black Touch psovodky Radky Flašárovej, a to 97 bodov.

  

Stopy boli na podiskovanej hline, ale s množstvom väčších hrúd, po ktorých sa skutočne zle stopa predovšetkým šľapala. Miestami sme sa hrali na akrobatov balansujúcich v priamom smere :) Predmety som si pekne uložila, aby sme ich aj našli... veď to by bola škoda si ich nevystaviť neskôr na poličke, kde majú svoje čestné miesto. Tóno začal s výborným vypracovaním nášľapu, dobrým tempom a nasadením. Mierne overenie prvého lomu, nepresné označenie prvého predmetu, a dve malé overenia na poslednom úseku nás stáli tri body, a tak sme odchádzali zo stopy s 97 bodmi.

  

Prvé miesto nám ušlo doslovne "o chlp", a to o jeden bodík. Napriek tomu ma to skutočne vôbec nemrzelo, s takým výkonom a bodmi by som bola spokojná, aj keby sme boli desiaty. Získali sme kopu parádnych cien, krmivo, krásny pohár a cenu za najlepšiu obranu. Celkovo vládla spokojnosť, a dobrý pocit, že tie hodiny driny na tréningu sa nám zúročili :)

 

Letný výcvikový tábor talentovanej mládeže

 Ako už tradične, aj tento rok som sa zúčastnila Letného výcvikového tábora talentovanej mládeže v areáli firmy Z Polytanu SK v Malom Lapáši. Po minulé roky sme "vymákli" veľké horúčavy, a tak sa starý júlový termín prehodil na posledný augustový týždeň - v domnienke, že už nebude tak horúco, a budú lepšie podmienky na tréningy. Očividne sa dá už podľa táborového termínu plánovať dovolenka - lebo i tento rok nás navštívili vysoké tropické teploty, a tak trénovať sa dalo len v skorých ranných, alebo v neskorých nočných hodinách.

Tento rok sa nám vymenila väčšina osadenstva -  veľa detí bolo minulý rok posledný krát, keďže sa už stali dospelými :)... a tak sme privítali veľa nových tvárí. Tí "neznalí", ktorí sa tábora tento rok zúčastnili po prvý krát, prichádzali v očakávaní, čo ich tu čaká, a čo tak za ten týždeň asi prežijú, čo sa naučia. O deti sme sa starali spolu s ďalšími inštruktormi - Jankou Kuckovou, Tonom Štrasserom a Jankou Štrasserovou, Štefanom Pongráczom a Zuzkou Sidó, figurantami boli Maťko Barlík, Tomáš Holečka a začínajúci Peťo Bacigál - a "najvyšší dozor" predstavoval Mgr Juraj Štaudinger :)

Terény na stopy v blízkom okolí neboli, tak tento rok to bolo opäť bez stôp. V ranných hodinách prebiehali tréningy poslušností, vo večerných hodinách tréningy obrán. S každým mládežníkom sa pracovalo individuálne, upozorňovali sme na chyby, ktoré ako psovodi robili, snažili sa im trošku ukázať aj nové metodiky výcviku, s akými sa na svojich cvičákoch možno nestretli. Dôraz sa samozrejme kládol na radostný prejav, rýchle a presne prevedenie jednotlivých cvikov.

Je to síce kynologický tábor, ale v kuse sa celý týždeň cvičiť nedá :)... a tak sme pre deti prichystali aj ďalšie sprievodné akcie, ako rôzne súťaže, hry, testy, výlet do ZOO v Bratislave, každý dostal parádne táborové tričko a spoločnú fotografiu na pamiatku.

Za spracovanie videa ďakujem Denisovi Soldánovi :)

 

3. kolo kvalifikačných pretekov na MS sveta FCI

 a WUSV Svit,

10. - 12. júna 2011

V dňoch 10 až 12.06.2011 sa vo Svite uskutočnili Majstrovstvá Slovenska Slovenskej únie chovateľov nemeckého ovčiaka,a ktoré boli zároveň tretím kolom výberu reprezentácie na Majstrovstvá sveta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Počasie bolo opäť unikátne, krásne prostredie, veľa pretekárov, pekné výkony, neskutočná príroda a príjemná spoločnosť... jednoducho parádny víkend :) Pretekalo sa v štyroch kategóriach, a to SchH 1 (13 pretekárov) a SchH 3 (14 pretekárov), SVV 1 (7 pretekárov) a SVV 3 (9 pretekárov).

Kategóriu SchH 3 s počtom bodov 285 vyhrali a získali titul Majstra Slovenska a CACIT Jozef Adamuščin a Faro Demin dvor (A:94, B:95, C:96). Zároveň predviedli aj najlepšie hodnotenú poslušnosť. Kategóriu SchH 3 posudzovali p. Benovič (stopy), p. Lengvarský (poslušnosť) a p. Marschleger (obrana). Kategóriu SVV 1 p. Eugen Moré, a kategóriu SchH 1 p. O. Bihari (A+B), C: R.Markschläge a kategóriu SVV3 – J.Štaudinger.

Popri pekných výkonoch sme mohli vidieť aj parádne výkony figurantov, kde prvú časť vykonával pán Martin Barlík a druhú p. Peter Mičúch, ktorý opäť potvrdili svoje vynikajúce kvality. Pred Peťovými až neskutočne vykonávanými kontrolákmi sme viacerí vyjadrili veľký obdiv, a sňali pomyselný klobúk z hlavy.

Jožko s Farom postúpili na septembrové Majstrovstvá sveta FCI v Nemecku a októbrové WUSV na Ukrajine, ako aj aj na Universalsieger v Rakúsku. Daška s Kimom tiež postúpili na Universalsieger, a ako prvá náhradníčka na Majstrovstvá sveta FCI a WUSV.

 

2. kolo kvalifikačných pretekov na MS sveta FCI

 a WUSV Lazany,

6. - 8. mája 2011

2. kola kvalifikačných pretekov som sa zúčastnila iba ako diváčka, ale farby nášho tréningového teamu hájili Daška Mináriková s Fordom z Hnedej skaly a Jozef Adamuščin s Farom Demin dvor.

Počasie opäť vyšlo parádne, až na pár chvíľkových dažďových spŕšok v nedeľu. Do súťažného zápolenia sa zapojilo 20 pretekárov v kategórii IPO 3 a 5 pretekárov v kategórii IPO 1.

Stopy boli na lúkach, kde najlepšiu stopu v kategórii IPO 3 mal Jaroslav Chýlka so psom Picco Va-Pe. Daška s Kimom získali 96 bodov, Džouzef s Farom 92 bodov. 8 psov stopu nedokončilo, a iba 7 psov malo bodové hodnotenie 90 bodov a viac. Stopy posudzoval Mgr Igor Lengvarský.

V kategórii IPO 1 sa najlepšou stopou mohli pochváliť Koberčík Viliam a Pard Alphaville Bohemia s 96 bodmi.

Najkrajšiu poslušnosť ako už tradične predviedol Witz Eqidius s Jaroslavom Vnenčákom, s 96 bodmi. Bola to krásna, sústredená a energická poslušnosť (pre niektorých aj energetická :D). V kategórii IPO 1 mal najlepšiu poslušnosť Viliam Koberčík a Pard Alphaville Bohemia, a to 87 bodov. Daška s Kimom získali 90 bodov, Džouzef s Farom 85 bodov.

Vynikajúcu obranu v začínajúcom daždi predviedli Witz Eqidius s Jaroslavom Vnenčákom, ktorí sa nenechali pripraviť o výborné hodnotenie, a to 96 bodov. Veľmi pekná bojovná, razantná obrana s plnými zákusmi. Počasie sa "vyvrbilo" zrovna v čase, kedy na pľac nastúpila Daška s Kimom. Začali a aj skončili za intenzívneho lejaka. Ani jednému pobehujúcemu na ihrisku som veru ani trošku nezávidela :)

 

V rámci konečného poradia sa Daška umiestnila na treťom mieste, a Džouzef na štvrtom... z čoho sme sa veru tešiliii :)

 Výsledková listina:

PsovodPesPlemeno
  Vnenčák Jaroslav    Witz Egidius   NO  93   96   96   285   1 
  Chylka Jaroslav    Picco Va-Pe   NO  97   88   93   278   2 
  Mináriková Dáša    Ford z Hnedej skaly   NO  96   90   88   274   3 
  Adamuščin Jozef    Faro Demin dvor   NO  92   85   90   267   4 
  Nagyova Adriana    Zoro Betkin dvor   NO  85   91   88   264   5 
  Lenárd Marek    Italo Zet Eurošportu   NO  84   92   86   262   6 
  Tekeľ Daniel    Lord Di Dranel   NO  96   78   85   259   7 
  Lengvarský Jozef    Geischa Egidius   NO  92   79   86   257   8 
  Trauer Miroslav    Axel Bohemia Atevy   NO  72   92   91   255   9 
  Sudimák Ján    Wonny Egidius   NO  90   81   78   249   10 
  Balún Matuš    Fugas z Fintickej Cesty   NO  76   80   84   240   11 
  Koberčik Viliam    ORY-Lubinov Slovakia   NO  8   90   90   188   12 
  Panáková Eva    Audi Betkin dvor   NO  0   91   93   184   13 
  Hinerová Alžbeta    Angela Betkin Dvor   NO  6   94   83   183   14 
  Meidlinger Paul    Asko von der Wolfen   NO  16   79   87   182   15 
  Turček Ladislav    Leif Tur-Lad   NO  21   71   89   181   16 
  Lacko Marian    Geňa Mibimato   NO  10   85   80   175   17 
  Ladislav Stein    Roger Barnero   NO  80   80   0   disk.   18 
  Domonkoš Jozef    Chicco Galán Nagal   NO  4   62   85   151   19 
  Svinčiak Peter    Jena Obadove očko   NO  0   62   0   disk.   20 

 

1. kolo kvalifikačných pretekov na MS sveta FCI

a WUSV Veľká Paka,

8. - 10. apríla 2011... alias smolný víkend

Po spätnom obzretí sa na náš absolvovaný prvý kvalifikačný pretek v tomto roku ma naozaj nenapadá nič iné, ako smolný víkend. KK vo Veľkej Pake premiéroval s organizovaním kvalifikačných pretekov, čo im myslím aj veľmi dobre vyšlo. Na ihrisku mi trošku chýbala tribúna, ale našťastie celý víkend bolo krásne slnečné, avšak veterné počasie. Z víkendu sme prišli domov, ako keby sme neboli na kynologickom preteku, ale na víkendovom pobyte v Egypte :D Ale inak organizačné zabezpečenie preteku bolo výborné, od zabezpečenia terénov na stopy, ubytovania, spoločenského večera až po slávnostné vyhodnotenie. Určite im to zabralo veľa času, úsilia a námahy... a tak im za to opäť a dodatočne úprimne ďakujem, že sa tak dobre zhostili organizácie.

Pretekalo sa – ako už tradične na kvalifikačkách – v dvoch kategóriach, a to IPO 1 (10 pretekárov, rozhodca p. Miloš Bočkai) a v kategórii IPO 3 (34 pretekárov, rozhodcovia A: Klíma, B: Lengvarský).

V kategórii IPO 1 sme nastúpili my s Antonínom, palce sme držali aj Miške Kollárovej s labradorom Adam Something Beautiful.

V kategórii IPO 3 sme palce držali najmä ockovi s Astorom Anlor a našim tréningovým partnerom Daške Minárikovej s Fordom z Hnedej skaly a Jožkovi Adamuščinovi s Farom Demin dvor.

Stopy boli vo veľmi ťažkých podmienkach, ktoré skutočne preverili, ktorý pes je aký stopár. Terény boli tvrdé, prašné, zo začiatku poľa naozaj tvrdý terén s veľkým množstvom kolies od traktorov, a k tomu všetkému riadne silný náporový vietor. Výstrahy na silný vietor platili už od štvrtka, a tento skutočne počas celého víkendu nezaháľal, a fúkal ako šialený. V sobotu išli na stopu Daška s Kimom, ktorý si vylosovali prvú stopu hneď z kraja pola, ktorá bola nielen že za silného vetra, ale celá na veľmi tvrdom teréne. Kimo sa so stopou popasoval, a celkovo získal 83 bodov.

V nedeľu nastúpili Jožko s Farom  a ocko s Kubom, avšak ani jedna dvojica stopu nedokončila. Nevadí, aj snaha sa cení :)

My keďže sme boli diskvalifikovaný na obrane sme síce odstopovali, ale rozhodca nám stopu neposudzoval, iba ju s nami v podstate prešiel. Stopa bola na prašnej hline, kde bolo veľmi veľa koľají od traktorov, fúkal mierny vietor. Tóno vypracoval stopu veľmi slušne, s dobrým nasadením, nízkym nosom, dobrým sústredením, mierne zvýšil tempo po vypracovaní lomov, na druhom úseku zastavenie, pred posledným predmetom sa zamotal, a dlhšie overoval. Keďže nám v podstate o nič už nešlo, tak som mu pomohla a naviedla ho. Ale celkovo som bola so stopou spokojná. Pán rozhodca nám síce stopu bodovo nehodnotil, avšak vyjadril pár svojich postrehov a pripomienok na zlepšenie, ako námety na rozmýšľanie, a nejaké zmeny v tréningovej príprave, za čo mu aj touto formou ďakujem.

Najlepšou stopou sa v kategórii IPO 1 mohla pochváliť Veronika Barbiríková so psom Eik Amarcord s krásnymi 99 bodmi, a v kategórii IPO 3 Evka Panáková so psom Audi Betkin dvor s neuveriteľnými 98 bodmi.

Na poslušnosť som sa veľmi tešila... vylosovali sme si posledné štartovné číslo, čiže celý deň sme čakali, aby sme mohli ísť na pľac. Čím viac sa čas približval k večeru, tým viac som pociťovala „poletovanie motýľov“ v žalúdku... a tým viac Antonín nevedel čo so sebou, pretože sa počas dňa iba venčil, a tak sa jeho hyper energia iba hromadila v boxe.

Poslušnosť je naozaj našou najsilnejšou disciplínou, čo si myslím, že Tóno skutočne predviedol. Počas celej poslušnosti bol výborne koncentrovaný, energický a radostný. Až na pár chybičiek predviedol vynikajúcu poslušnosť, za ktorú sme získali krásnych 96 bodov, čo bola v konečnom dôsledku aj najlepšie ohodnotená poslušnosť celého preteku.

V kategórii IPO 3 mal najlepšiu poslušnosť Jaro Vnenčák so psom With Eqidius, ktorý opäť zaujal neskutočným prejavom.
 
Kimo zabojoval o 92 bodov, bohužiaľ akosi nevedel pochopiť, že je na poslušnosti, a tak celá chôdza bola veľmi nekoncentrovaná. Potom sa ako-tak zbadal, že čo vlastne na to ihrisko prišiel robiť, a prečo má tá panička ten divný „dres“ na sebe :D
 

Faro si bohužiaľ kvôli hrubej chybe – kedy zostal stáť pri odložení v sede – „vyposlúchal“ „iba“ 89 bodov.

   

Obrana bola našim kameňom úrazu, a smolnou časťou celého preteku. Figurantmi bol Dežko Mecner a Marek Kuštár, kde v kategórii IPO 3 prvú časť figuroval Marek (kde slovný zvrat že blesk je jeho pomalší brat pri jeho figurovaní nebol slovným zvratom) a druhú časť Dežko. V kategórii IPO 1 si to vymenili.

    

Začali sme dobre, prieskum terénu výborný, pri vyštekaní odstupoval a pristupoval k figurantovi, ale vždy si zase dostúpil, neodchádzal od neho, nevyrušovali ho ani diváci. Najväčšiu obavu som mala s odvolania od figuranta, vzdialenosť na odvolanie bola dosť veľká, a úprimne v tréningu sme s tým mali trochu problémy. Tu však na povel výborne zareagoval, a hneď sa zaradil. Prechod na miesto bol bez problémov, aj zaujatie pozície do ľahu. Útek bol vykonaný rýchlo, razantne, s plným a pevným zákusom a s výborným bojom pred pustením. Pustenie okamžité na povel. Po prepade opäť dobrý zákus a bojovnosť, po úderoch trochu vrčanie, opäť dobrý boj pred pustením, dobrá púšťačka, stráženie dobré, pri príchode sa trošku po mne obzeral. Odchod na kontrolák bez problémov, kontrolák ako taký bol vykonaný rýchlo, razantne, tvrdo s dobrý zákusom, s dobrou púšťačkou. No a tu nastal problém... ako som prichádzala k Tónovi, tak už som bola od neho cca 1/3 vzdialenosti, kedy opustil figuranta, prišiel ku mne a zaradil sa mi k nohe. Na čo ma rozhodca diskvalifikoval.

   

Keďže sa čestne priznám, nie som ani rozhodca, ani nemám tak naštudovaný skúšobný poriadok, tak som úprimne ani nepochybovala o správnosti jeho rozhodnutia. Na našu obranu sa tiež pozeralo viacero rozhodcov... kde ani jeden sa či už počas vyhodnotenia, alebo po obrane neozvali, že by toto rozhodnutie o diskvalifikácii bolo nesprávne. Či to skutočne ani jeden nevedel, alebo sa len neozval... je otázne. Bohužiaľ na to, že táto diskvalifikácia v skutočnosti nemala byť diskvalifikáciou, sme prišli až doma po preteku, na základe telefonátu od rozhodcu, ktorý síce pri obrane nebol, ale po ceste domov nad hodnotením uvažoval. Po nahliadnutí a preštudovaní skúšobného poriadku sme prišli na to, že som vlastne vôbec nemala byť diskvalifikovaná, ale obranu som mala riadne dokončiť – čiže bočný doprovod, a posledný cvik – čo je Útok na psa z pohybu za 30 bodov, mal byť hodnotený v známke nedostatočnej. Kde známka nedostatočná je v rozmedzí 20,5 – 0 bodov, a keďže kontrolný výkon ako taký bol vykonaný razantne, tvrdo a bez problémov by bol hodnotený vo vrchnom pásme. Neviem čiastkové zrážky za jednotlivé cviky, ktoré boli pred útokom na psa z pohybu... ale obrana by v konečnom dôsledku bola určite cez 80 bodov.

Čo by v konečnom dôsledku znamenalo, že úplne v kľude sme mohli byť na druhom alebo treťom mieste, mali by sme vyhodnotenú najlepšiu poslušnosť (ktorú sme z dôvodu, že nebol splnený limit na skúšku nemali vyhodnotenú) a taktiež by sme mali zapísanú skúšku.


 

Takže rozhodne pre nás veľká smola... viem že rozhodca nerozhodol úmyselne s cieľom ma poškodiť... to vychádzalo z nevedomosti skúšobného poriadku. Samozrejme, mohla som ten skúšobný poriadok poznať lepšie, a podať protest. Čo by som naozaj urobila, keby som skúšobný poriadok poznala lepšie ako rozhodca. Smutné však je, že nielen v mojej kategórii sa teda diskvalifikovalo to, čo sa nemalo – ale veselo sa diskvalifikovalo aj v IPO 3 čo ani diskvalifikáciou nebolo, keďže diskvalifikácia je presne definovaná v skúšobnom poriadku. Ibaže trojkárom by sa jednalo „iba“ o ukončenie obrany, kde by mali iba pár čiastkových bodov, ktoré by pre nich v konečnom dôsledku neboli nijak podstatné. Či už majú 8 bodov, alebo diskvalifikovaný... je už jedno, ale či mám 80 bodov alebo diskvalifikácia... je už rozdiel.

Najlepšiu obranu v kategórii IPO 1 mal Daniel Tekeľ so psom Kudron Galan Nalag, a to 98 bodov. V kategórii IPO 3 to boli Jaroslav Chýlka so psom Picco Va-Pe.

 

Holt, máme skúsenosť... síce v podstate zbytočne vyhodených kopu eur nielen za pobyt na preteku, ale aj tréningy, kde predsa len na preteku príde taký „revanš“ za celú našu snahu...i keď tých pohárov by som si mohla kúpiť inú kopu za všetok čas a cesty strávené trénovaním. Ale o peniaze nejde, veď to robíme pre radosť... ale ide iba o hlúpy princíp. Že niekto, kto má ovládať skúšobný poriadok ho neovláda a zle rozhodne. Napriek tomu, že zle rozhodne, tak sa tvári a rôzne argumentuje, že rozhodol dobre. Keď zistí, že skutočne rozhodol zle a argumenty nie sú argumentmi... tak sa snaží dehonestovať celkový výkon ako taký. A pritom by stačilo jednoduché priznanie si vlastného pochybenia... a možno ospravedlnenia.

Takže len tak záverom... nech si každý myslí kto chce, čo chce... áno, je mi ľúto ani nie za cenami ako takými... za pohárom aj áno, za dobrým pocitom že predsa len tá kopa práce na niečo bola. Som rada, že Miške s Maddym to vyšlo, a aspoň najlepšia poslušnosť zostala „doma“. I keď viem že to nebolo naschvál, tak to aj tak človeka v konečnom dôsledku nahnevá. A i keď viem, že tá obrana nebola dobrá... predsa len to mrzí, že na „bedňu“ to mohlo stačiť. A viac ma mrzí ľudský prístup... ale holt, s tým už nič nenarobím. Takže odteraz mi na pretekoch popri vernom štvornohom spoločníkovi bude robiť spoločnosť verný kamarát skúšobný poriadok...

 

Celkovými víťazmi sa stali:

 V kategórii IPO 1:

1. Jaroslav Dorotovič a NO Vum Va-Pe  95,90,97 = 282

2. Michaela Kollárová a LR - Adam Something Beautifil   86, 91, 89 = 266

3. Johana Paár a Honny Bunny vom Further moor  90, 90, 84, = 264

 

V kategórii IPO 3:

1. Jaroslav Chylka a NO-Pyco Va-Pe          97, 83, 99 = 279

2. Eva Panáková a NO-Audi Betkin dvor    98, 87, 90 = 275

3. Jozef Lengvarský NO-Geischa Egidius   97, 87, 88 = 272

 

 

Obranársky pretek- XIV. Kolo ZZLK Smolinské

15.1.2011

 

Dňa 15. januára sme sa zúčastnili prvého obranárskeho kola Zimnej záhorackej ligy, ktoré sa konalo v KK Smolinské. Opäť sa pretekalo v troch kategóriach, a to SVV 1, IPO1 a SMP. 9 pretekárov v kategórii SVV rozhodovala pani rozhodkyňa Betka Hinerová spolu s kategóriou SMP, v ktorej nastúpili 3 pretekári. V našej kategórii IPO sme boli 4 pretekári, kde 2 sme nastúpili podľa IPO 1 a dvaja podľa IPO 3.

Pretek sa konal v novom areáli KK Smolinské, ktorý bol síce trošku stiesnenejší, ale vynahradili to útulným bufetom :)

    

SVV mali najprv poslušnosť potom obranu, kde IPO sme mali opačne - najprv obranu a až potom poslušnosť. Čo mne síce moc nevyhovovalo, lebo na poslušnosti sa hyperaktívec Antonín aspoň trochu unaví, a nevymýšľa blbiny :)

V kategórii SVV 1 mal najlepšiu poslušnosť Marek Miženko so sukou Beky zo Zeleného plesa, a to 92 bodov. Najlepšiu obranu mal Stanislav Hamerlík a Gabi Sing-Sing, a to 93 bodov.

     
 

My sme poslušnosť začali vcelku dobre, veľmi dobrá koncentrácia počas celej chôdze, akurát Antonín bol voľajáky extra nabudený - a to nemal ani žiadny energetický nápoj :D - takže počas chôdze sa na mňa jemne tlačil a chodil trošku krivo. Odloženie v sede bolo pomalšie, a nekľudnejšie, kde sa dosť obzeral. Odloženie v leže bolo na výbornú, rýchle a presné, avšak pri privolaní hrubá chyba, a to narazenie pri predsadnutí. Potom nasledoval aport voľný, ktorý pre nás predstavoval najväčšiu bodovú stratu počas celej poslušnosti. Tóno akosik zabudol zabrzdiť, a tak vlastne bez brzdenia do mňa hrubo narazil, že ma až posunul, čím sme mali cvik hodnotený v nedostatočnej. Našťastie mu aport nevypadol, a aspoň odovzdanie bolo dobré. Pri aporte skokom dotyk a menšie prekusy pred odovzdaní, pri aporte šplhom taktiež menšie prekusy pred odovzdaním. Vysielačka parádna, rýchla, s rýchlym uľahnutím. Celkovo za 91 bodov... škoda tej nedostatočnej na voľno aporte, bolo by ich podstatne viac :)

Na obranu sme išli ako na prvú disciplínu, takže Antonín bol plný elánu a energie... areál KK Smolinské je taký menší, takže problémy s prieskumom terény vôbec nehrozili :)... pri revíri mal jeden dokus, ale inak vyštekanie bolo dobré. Problém sme mali pri odvolaní k nohe, kedy som musela použiť povel naviac, lebo Tóno si akosik nevšimol, že stojím o pol metra ďalej :D Útek bol vykonaný rýchlo a nekompromisne, ale s niekoľkými prekusmi počas boja, aj neskôr po prepade. Pri mojom príchode si bohužiaľ doťukol do rukáva, čo nás samozrejme stálo bodovú zrážku. Kontrolák zvládol dobre, v poslednej dobe má parádne boje, hlavne pred púšťačkou. Bohužiaľ nasledoval doťuk, odskok, potom už dostráženie bolo dobré. Celkovo keď sa mínusové bodíky posčítali, vošlo konečných 87 bodov.


      

V konečnom dôsledku sme sa umiestnili na 1. mieste, kde na druhého sme mali náskok 20 bodov. Celkovo až na pár chýb bola ako-tak  spokojnosť s výkonom, a aspoň vieme, čo máme dotrénovať :))